вівторок, 28 травня 2019 р.

Заняття малювання


Заняття з художньої-продуктивної діяльності

Конспект на тему:«Лялька в красивому платячку»
(Заняття для другої молодшої групи)
Програмовий зміст: закріпити вміння малювати фігуру людини відносно пропорційно,  передаючи співвідношення між частинами (голова менша за тулуб); виховувати відчуття кольору, ритму при розмальовуванні платтячка; вчити використовувати знання, набуті на заняттях з декоративного малювання.
Обладнання: аркуші паперу, олівці, фарби, підставки для пензлів, ганчірки, стакани з водою, пензлі. 

Хід заняття
- Діти, сьогодні до вас прийшла в гості лялька Оксана.
- Сьогодні ви будете малювати ляльку Оксану. Подивіться, яка вона гарна, яке в неї красиве платтячко: зверху - вужче, знизу - ширше.
- Діти подивіться на її обличчя, яке воно, якої форми. На обличчі немов дві блакитні бусинки - очі, довгі вії, а над ними брови. Подивіться, які гарні в неї вуста. Звертаю увагу дітей на те, що голова тримається на шиї, шия плавно переходить в плечі, які ширші за голову. Далі - плаття, руки, ноги.
- Ось подивіться як я буду малювати ляльку. Спочатку малюємо овал, це у нас буде голова, після малюємо шию, проводимо лінію для плечей, малюємо платтячко, так щоб воно було з низу ширше. Після малюємо руки та ноги. Пояснюю дітям, що руки закінчуються на рівні платтячка. А ноги за довжиною такі, як тулуб.
Платтячко ляльки прикрашаємо мережкою, розфарбовуємо його. Домальовуємо волосся та бантик.1 Аби наша лялька змогла ходити, малюємо їй черевички. Малюємо ляльці очі, вії, брова, ніс, рот. Повторюю з дітьми послідовність зображення частин тіла. Після дітям приступити дітям до виконання завдання.

середу, 1 травня 2019 р.

Музичне виховання

Дошкільний вік – час активної соціалізації дитини, розвитку спілкування з дорослими та однолітками, пробудження моральних та естетичних почуттів, входження в культуру.



Ефективним шляхом всебічного гармонійного розвитку особистості є залучення дошкільників до художньо-естетичної діяльності, яка включає зображувальну, музичну, театралізовану, художньо-мовну діяльність. Ці види діяльності виконують функцію позитивно-емоційного збагачення, викликають емоції радості, захоплення, натхнення, витісняють тривожність, напругу, почуття безпорадності.


Одним із завдань художньо-естетичного розвитку є розвиток у дитини елементів творчості. Дитяча творчість – перша ланка розвитку творчої діяльності, в якій дитина виявляє своє розуміння довкілля, своє ставлення до нього. 
Це допомагає дітям розкрити їх внутрішній світ, особливості сприймання та уявлення, інтереси та здібності.